חיפוש

המדריך השלם לתחזוקה ושימור הציפוי קרמי\גראפין

עודכן: 1 ביוני 

מדריך זה ידריך אותך ממה להימנע וכיצד לטפל בציפוי הקרמי או הגראפין של המכונית שלך ב-24 השעות הראשונות לאחר היישום, במהלך השבועיים הראשונים כשהוא מתרפא, ולאורך כל השנה, כך שתמקסם את ביצועי הציפוי והעמידות. לשנים הבאות.

ציפוי הרכב שלך בציפוי קרמי או גראפין הוא אחת ההחלטות הטובות ביותר שאתה יכול לקבל כדי לשפר את מראה המכונית שלך ולהגן על ההשקעה שלך. עם עמידות, ביצועים ושיפור מראה מעולים בהשוואה לכל ווקס או חומרי איטום קונבנציונליים, ציפוי קרמי\גראפין הוא הצורה האולטימטיבית של הגנה על הרכב שלך.

אך ללא טיפול ותחזוקה נאותים, ציפוי קרמי או גרפין יתכלה מהר יותר והיתרונות שלו ייעלמו מוקדם יותר .

עקוב אחר המדריך הזה כדי לשמור על ביצועי הציפויים שלך לטווח ארוך.


שלב ריפוי הציפוי


24 השעות הראשונות לאחר ציפוי הרכב שלך הן קריטיות לתהליך הריפוי. הרכב שלך בטוח לנהיגה, אבל הציפוי החדש עדיין מתקשה במהירות. חשוב להימנע מכל הדברים הבאים...


  • שטיפת הרכב במים קשים (אבנית)

  • שטיפת מברשת אוטומטית

  • סבוני pH גבוה או נמוך (pH ניטרלי בלבד)

הימנע מחנייה מתחת לעצים או מקומות אחרים שבהם צואת ציפורים או נוזל העצים עלולים ליפול על הציפוי

אם הציפוי שלך בא במגע עם כל אחד מהאמור לעיל, לרכך בעדינות את המשטח המצופה עם חומר איטום כמו תרסיס Boost שלנו ולנגב את פני השטח במגבת מיקרופייבר נקייה, שאינה בשימוש, בעלת ערימות גבוהות - המיקרופייבר 460 GSM הוא אידיאלי עבור סוג זה של עבודה.


במשך 14 הימים הבאים, הציפוי הקרמי שלך יתרפא באופן פעיל כדי להגיע לפוטנציאל הקשיות שלו ב-9H. מומלץ לנסות להמשיך ולהימנע מאותם פריטים המפורטים למעלה במהלך פרק זמן זה.


במקרה שיש ברכבך אבק, אבקה, צואת ציפורים, נוזל העצים או הצטברות מזהמים, יש לשטוף מיד במים נקיים ולשטוף ידיים עדינות באמצעות סבון pH ניטרלי כגון GP S2 SOAP שלנו ולייבש לחלוטין באמצעות מגבת מיקרופייבר באיכות גבוהה. חשוב שתמשיך להימנע ממוצרים המכילים חומרי ניקוי או רמות pH לא מאוזנות במהלך תקופה זו כדי להימנע מפירוק הציפוי.


תחזוקת שוטפת של הציפוי


כל 2-4 שבועות

תחזוקת שטיפה עונתית


כל אחד שוטף את המכונית שלו בדרגות שונות של תדירות אבל מומלץ לבצע שטיפת תחזוקה ביד לפחות כל שבועיים עד 4 שבועות כדי לשמור על הברק העמוק והתכונות ההידרופוביות של הציפוי הקרמי שלך.


אחד היתרונות הגדולים של רכב מצופה קרמי או גרפין הוא קלות השטיפה בשל אפקט הניקוי העצמי שלו. הנה כמה כללי אצבע בסיסיים לתחזוקה של ציפוי קרמיקה או גראפין...


שיטת שטיפה לתחזוקת ציפוי


שטיפה ידנית ב"שיטת שני הדליים" - כפפת שטיפה עם דלי אחד שיש בו מים נקיים ודלי נפרד עם מי הסבון שלך. לשניהם צריך להיות מגן חוצץ בתחתית כדי למנוע מזהמים קשים לגרום לשפשופים.

השתמש רק בסבונים ניטרליים ל-pH כמו סבון S2 של GP. שימוש בסבון שאינו נייטרלי pH חושף את הציפוי שלך לחומרי ניקוי קשים שיכולים לפרק אותו ולהפחית את תוחלת החיים שלו

אתה יכול להשתמש בסבון ניטרלי pH המכיל תוספי סיליקה כמו סבון S3 כדי להחיות את התכונות ההידרופוביות של הציפוי שלך בטווח הקצר, אך הימנעו מסבונים עם תוספי שעווה. השעווה לא תידבק לציפוי.

הימנע מכביסה באור שמש ישיר כדי למנוע השפעות של כתמי מים ופסים

אם אין לך זמן או חשק לשטוף את המכונית בעצמך, הימנע משטיפת מברשת אוטומטית בנפח גבוה. היצמד לשטיפת ידיים או שטיפת מכוניות ללא מגע בלבד.

בעת ייבוש, הימנעו משימוש במגבות ייבוש שעלולות לגרום לשחיקה. השתמש מגבת יבוש מיקרופייבר 1200GSM ומיקרופייבר 460 GSM שלנו. החלף בין אחד לספיגת רוב המים, לבין שני לייבוש מלא של המכונית. הימנע משימוש בלחץ מוגזם, תן למגבת לעשות את העבודה.


כל 3-4 חודשים

תחזוקה עונתית


מתן תחזוקה עונתית לציפוי שלך כל 3-4 חודשים תבטיח ביצועים מקסימליים ועמידות לטווח ארוך. לאחר שטיפת תחזוקה באמצעות סבון נטולי ה-pH שלך, מרחו חומר איטום בהתזה ככיסוי ציפוי כדי לשפר ולהצעיר את ההגנה, המראה והביצועים של ציפוי הגרפן או הקרמי שלכם.


אתה יכול לצפות שה- Boost Sealant של GP יציע הגנה של חודש פלוס הגנה נוספת!


כל 365 ימים

ניקוי מזהמים


כאשר הציפוי שלך מתחמם במהלך שימוש קבוע וחשיפה לשמש, מזהמים מיקרוסקופיים כגון חלקיקים מתכתיים וחלקיקים סביבתיים אחרים עלולים להטמע על פני המכונית עם הזמן. זה משפיע לרעה על מראה הציפויים שלך ועל יכולתו לדחות מים, לכלוך ומזהמים אחרים. לפחות פעם בשנה, אתה צריך לבצע ניקוי מזהמים על פני השטח של המכונית שלך.


השתמש במסיר ברזל pH נייטרלי IRON REMOVER על משטח הרכב שלך על מנת לפרק את המזהמים המתכתיים בצבע שלך. פשוט רססו אותו ולאחר 3-4 דקות, תנו לרכב שלכם שטיפת תחזוקה באמצעות סבון ניטרלי pH ובשיטת שני הדליים.


אל תשתמש בפלסטלינה על הרכב המצופה. הפלסטלינה היא חומר אשר שוחק את הציפוי.


לאחר ניקוי זיהום ושטיפה, אתה יכול ליישם את ציפוי ספריי גרפין שלנו להגנה נוספת.


בהצלחה!


עקוב אחר המדריך הזה כדי ליהנות מכל היתרונות שיש לרכב מצופה להציע במשך שנים רבות. אם יש לך שאלות, פשוט צור איתנו קשר ואחד מהמומחים שלנו ישמח לעזור.31 צפיות0 תגובות