חיפוש

כיצד ליישם ציפוי גראפין\קרמי

עודכן: 1 ביונימדריך זה ידריך אותך כיצד ליישם כראוי ציפוי קרמי או גרפין של GlassParency כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר האפשריות ולהימנע מהטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים לפני, במהלך ואחרי מריחת ציפוי.


 

הכנה הרכב לפני ציפוי

הכנת המכונית לציפוי קרמי היא הרגע שבו מתבצעת העבודה האמיתית. זו הסיבה שאנשים רבים בוחרים לסמוך על דיטייליר מקצועי שיישם את הציפוי שלהם, אבל אם יש לך קצת ניסיון, ידע וסביבה מבוקרת בטוחה מפני פגעי מזג האוויר, אפשר לעשות את זה גם בבית. לא משנה כמה איכותי הציפוי או כמה מיושם בקפידה, אם לא תבצעו את עבודת ההכנה המתאימה לפני כן, לא תקבלו את התוצאות הטובות ביותר.


לפני מריחת ציפוי, בהתאם למצב הצבע, לפחות יהיה צורך לשטוף אותו שטיפה ידנית על מנת להסיר שאריות ווקסים, חומרי איטום ומזהמים. רוב הרכבים זקוקים לשלב הפלסטלינה לקבל רמה מסוימת של תיקון צבע וחלקות לפני מריחת ציפוי קרמי כדי להבטיח את התוצאה הסופית הטובה ביותר. למידע נוסף על שלבי תיקון הצבע, עיין בפוסט זה בבלוג.


מוצרים מומלצים:

 • שמפו S1 לשלב הפרי ווש

 • איירון IRON REMOVE

 • פאנל פרפ PANEL PREP


יישום הציפוי


לאחר שהכנתם את המכונית, הכינו מראש כל מה שתצטרכו כדי ליישם את הציפוי:


 • בקבוק גרפין GlassParency או ציפוי קרמי

 • מגבות מיקרופייבר איכותיות ללא קצוות

 • אפליקטור

לפני שמתחילים, ודא שהרכב קריר למגע ומחוץ מפגעי מזג האוויר. באופן אידיאלי, לאחר שתסיים לצפות את הרכב, תשאיר אותה במקום הבטוח הזה למשך 24 שעות כשהציפוי מתרפא. צעד אחר צעד:

 1. נער את הבקבוק היטב לפני פתיחתו והניח מספר טיפות על כרית אפליקטור *וודאו שהמכסה מוברג בחזרה היטב כדי שלא ישפך, והנוזל שנותר לא יתחיל להתקשות בבקבוק.


2. התחל עם הפאנלים העליונים של הרכב ועבוד למטה כדי להימנע מלשפשף בטעות את הציפוי לפני שהוא מתרפא. יש למרוח את הציפוי בחלקים באמצעות תנועה מצד לצד מלמעלה למטה כדי להבטיח כיסוי אחיד.


3. לאחר היישום, תן לאזור המצופה 2 עד 4 דקות (בהתאם לטמפרטורה והלחות) כדי "להבהב" או "קשת בענן" ואפשר לנוזל להתאדות ולהתחיל בתהליך הריפוי.


4. בעזרת מגבת מיקרופייבר איכותית, צחצחו את פני השטח בלחץ קל, הפכו את המגבת מדי פעם כדי להשתמש בסיבים נקיים. השתמש באותה תנועה מצד לצד מלמעלה למטה כפי שהשתמשו בה בעת מריחת הציפוי. ודא שאתה מיישר את הציפוי לבלינג לפני שהציפוי הופך פחות גמיש.


יישום שכבות נוספות

אם אתה מיישם שכבה נוספת של הציפוי לתוספת עמידות ואריכות ימים, הקפד לאפשר כ-40 עד 60 דקות בין שכבה לכל חלק כדי להתחיל לאפשר ולהיות "דביק" לפני הוספת השכבה הבאה. אם תחכו יותר מדי, השכבה שמתחת עלולה להדוף ולמנוע מהשכבה הבאה להיצמד כמו שצריך.

הדבר עלול לגרום למראה "ערפילי" שידרוש תיקון.


בוצע! עכשיו, הגיע הזמן לתת לציפוי להתרפא.


זמן הריפוי לציפוי


24 השעות הראשונות לאחר ציפוי הרכב שלך הן קריטיות לתהליך הריפוי. הציפוי החדש עדיין מתקשה במהירות וחשוב להימנע מנהיגה ככל האפשר. חשיפה למזהמים סביבתיים כלשהם עלולה לגרום לפגמים בציפוי לפני שהוא מתרפא במלואו.


לאחר שחלפו 24 שעות, הציפוי שלך עדיין פגיע לחומרים מסוימים שיכולים להפחית את חיי הציפוי שלך או ליצור פגמים...

 • מים קשים

 • שטיפת מברשת אוטומטית

 • סבוני pH גבוה או נמוך (pH ניטרלי בלבד)

 • הימנע מחנייה מתחת לעצים או מקומות אחרים שבהם צואת ציפורים או נוזל העצים עלולים ליפול על הציפוי

אם אתה מעוניין לטפל במשטחי זכוכית של המכונית שלך לשיפור הבטיחות וכדי להפוך אותו להידרופובי גם כן, בדוק את טיפול הזכוכית של GP.


 

תחזוקה ושימור הציפוי

עיין במדריך השלם שלנו לטיפול ותחזוקה של ציפוי קרמי כדי לוודא שאתה יודע כיצד להגן ולשמור על הביצועים והעמידות של רכב מצופה לשנים הבאות.


אם יש לך שאלות, פשוט צור איתנו קשר ואחד מהמומחים שלנו ישמח לעזור.
10 צפיות0 תגובות